09 listopada 2017 r. Pies policyjny

W dniu 09.11.2017 r., w ramach zajęć programowych z przedmiotu "Podstawy kryminalistyki i kryminologii" uczniowie klasy II B o profilu "Bezpieczeństwo publiczne" z Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach uczestniczyli w zajęciach z zakresu użycia psów tropiących i specjalistycznych w Policji. Zagadnienie, które zawierało pokaz tresury posłuszeństwa, poszukiwania ładunków wybuchowych, zasad szkolenia i użycia psów patrolowo-tropiących i specjalistycznych, zasad szkolenia policjantów na przewodników psów służbowych w Policji i szkolenia psów przedstawił st. asp. Grzegorz BODZIONY z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.Zajęcia były elementem zapoznania młodzieży z różnymi aspektami służby w Policji.