24 października 2019 r. AWF Kraków - Liga Szkolna

Wspaniały debiut chłopców naszej szkoły w Krakowie

W dniu 24.10.2019 r. udaliśmy się pełni obaw na wojewódzką drużynową ligę szkolna w lekkoatletyce na stadion AWF do Krakowa. Dotychczas jeszcze nigdy nie braliśmy udziału w tak zaszczytnej imprezie sportowej i w tak przepięknym miejscu oraz w tak profesjonalnych zawodach sportowych. Warto wspomnieć, że niejednokrotnie AWF Kraków gościł najlepszych polskich lekkoatletów podczas odbywających się na ich tartanie mistrzostw Polski. Od kilku tygodni przygotowywaliśmy się wszyscy do debiutu w tak zacnej imprezie, wyjechaliśmy spod szkoły równo z dzwonkiem na pierwsza lekcję, gdyż musieliśmy się zameldować o 9.45 w biurze zawodów na stadionie AWF. Po szczęśliwym dotarciu na miejsce okazało się, ze mamy bardzo mało czasu, gdyż sztafeta 4x100m startowała o godz. 10.10. Po krótkiej rozgrzewce chłopcy pobiegli bardzo dobrze poprawiając czas z zeszłego roku z mistrzostw powiatu nowosądeckiego o 1,7 sek. zdobywając 94 pkt. W tych zawodach drużynowych najważniejsze były zdobycze punktowe, a nie miejsca zajęte w danej konkurencji, gdyż startowano w 4 blokach tj. sprinterskim, wytrzymałościowym, siłowym i skocznościowym oraz w sztafecie. Każdy zawodnik mógł startować tylko w jednej konkurencji i sztafecie. W każdym bloku musiało być po minimum 2 zawodników ale nie więcej niż 3 w jednej konkurencji. Wszystkich startujących mogło być 16 i 12 zawodników z najlepszymi wynikami punktowało, ale musiały być ujęte po 2 najlepsze wyniki z każdego bloku startowego czyli 8 wyników i 4 pozostałe najlepsze wyniki. UFF trochę to skomplikowane ale jedziemy dalej. Z naszej szkoły po pewnych perturbacjach wzięło udział 15 sportowców w większości z klasy 2. Najwięcej punktów zdobył Mastalski Bartosz z kl. 1 c na 100 m 102 pkt. i zajął 3 miejsce i wspomniana wcześniej sztafeta 94 pkt. W tej samej konkurencji, co Bartosz, czyli 100 m ścigali się jeszcze Mateusz Łukasik z kl. 1 d 72 pkt. i Wiktor Janus z 2 a i c 64 pkt. W konkurencji 200 m Jakub Ponisz z 2 a i c zdobył 73 pkt., Jakub Nachyła z tej samej klasy 66 pkt. i Sebastian Mordarski z kl. 2 d 60 pkt. W biegu na 4oo m mieliśmy tylko jednego zawodnika Kamila Tworka z kl. 3 c, który zdobył 57 pkt. Wspaniale na 800 m pobiegł nasz najmłodszy uczestnik całych zawodów Igor Mastalski ur. 2005r z kl. 1 a, który zajął 5 miejsce przegrywając ze wszystkimi, którzy byli od niego starsi o 4 lub 5 lat. Brawo Igor jesteś naszą wielka nadzieją nie tylko lekkoatletyczną. Igor zdobył 62 pkt. a kolega z kl. 1 b Nikodem Drwal 52 pkt. Fantastycznie pobiegli nasi chłopcy w biegu na 1500 m, Kacper Godawski z kl. 1 a i Kacper Górski z kl. 1 c. Pierwszy zdobył 52 pkt. jednak długo ten wynik był weryfikowany przez komisję sędziowska, ponieważ początkowo zapisano mu wynik 5.54.46 I uplasowano go na samym końcu stawki. Po proteście opiekuna wieczorem dostaliśmy już właściwe wyniki, czyli czas 4.54.46 i 62 pkt. Drugi Kacper uczestnik tego bardzo trudnego biegu zdobył 58 pkt. W skoku w dal reprezentowali nas Mateusz Zagórowski z kl. 2 b i Aleksander Pacyna z 1 a .Mateusz zdobył 62 pkt. a Olek 45 pkt. W ostatniej konkurencji pchnięciu kulą mieliśmy 2 reprezentantów, mianowicie Jakub Podgórni z 2 d kulą 5 kg pchnął na odległość 11 m i zdobył 75 pkt. a Adrian Bajtel z 3 a kulą o ciężarze 6 kg na 11.16 m – 87 pkt. Jest to bardzo dobry wynik i nadmienić trzeba, że obaj nasi zawodnicy nie są postury „Pudziana” ale techniką nadrobili i obaj byli na 5 wspaniałym miejscu. Podsumowując te nasze pierwsze zawody i zdobycie 6 miejsca w klasyfikacji generalnej z suma 864 pkt jako opiekun tej grupy jestem bardzo ale to bardzo zadowolony z postawy i wyników. Nasi panowie poradzili sobie z wyzwaniem i presja i godnie zaprezentowali naszą szkołę w Krakowie.

Opiekun Krzysztof Pierzchała