17 października "No promil - no problem"

Jak co roku nasza szkoła zaangażowała się w akcję „No Promil - No Problem”. Była to dziesiąta, jubileuszowa edycja tej akcji w Małopolsce. Uczniowie gimnazjum oraz klasy  I b o profilu Bezpieczeństwo Publiczne pod opieką nauczycieli, szkolnego i   gminnego koordynatora projektu oraz funkcjonariuszy policji zorganizowali marsz promujący trzeźwość wśród kierowców. 17 października przeszliśmy ulicami Marcinkowic promując idee trzeźwości wśród kierowców. Wraz z funkcjonariuszami policji obradowaliśmy kontrolowanych kierowców pamiątkowymi balonami oraz ulotkami zawierającymi cenne wskazówki.  Nasza akcja spotkała się z  wielkim entuzjazmem i aprobatą wśród kierowców. Mamy nadzieję że nasze działania przyniosą oczekiwany efekt i wpłyną na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.

Tekst: mgr Mariusz Jop