13 czerwca 2019 r.

Dziś nasz wielki dzień- chrzest bojowy, zorganizowany przez klasę 2. Nie było łatwo ale daliśmy radę. Wszyscy zostaliśmy ochrzczeni a na koniec spotkaliśmy Neptuna i jego „piękną” żonę Salację. Po zaślubinach z morzem na obozowisku odbył się uroczysty apel, na którym zostały wręczone nagrody: Sądeckie Jabłka i nagroda Brygadiera. Na apelu było wiele ważnych osób: Ryszard Wąsowicz- kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, Andrzej Papke- kierownik Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Wejherowie, Piotr Syrocki- naczelnik Wydziału Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Wejherowie, Andrzej Soboń- radny powiatu Wejherowskiego, kpt. Zbigniew Dorawa- zastępca dowódcy JRG nr 2 Rumia, asp. Karol Wojciechowski-zastępca dowódcy zmiany JRG 1 Wejherowo, Lucyna Skrzyńska-kierownik ośrodka wypoczynkowo- szkoleniowego lasów państwowych w Białogórze - nadleśnictwo Choczewo, przedstawiciele OSP Kniewo oraz OSP Choczewo wraz z naczelnikami i prezesami tych jednostek. Do uroczystości dołączyli również uczniowie klasy pożarniczej z Rumi.

Tekst: Jakub Nachyła - I ac LO

Zdjęcia: Krystian Główczyk i Kamil Tworek - II c LO