08 grudnia 2016 r. Szkolenie w Garnizonowym Ośrodku Pasternik w Krakowie

Szkolenie klas wojskowych w Garnizonowym Ośrodku Pasternik w Krakowie

Zajęcia praktyczne z zawodowymi żołnierzami z 6 batalionu dowodzenia im. Józefa Kuropieski w Krakowie cieszą się zawsze dużą popularnością i zapowiadają wrażenia i naukę , które długo pozostają w pamięci  młodych ludzi.  W czwartek młodzież klas wojskowych Zespołu Szkół im. Wł.Orkana w Marcinkowicach odbyła takie właśnie szkolenie  na terenie Garnizonowego Ośrodka Szkolenia Pasternik w Krakowie. Zajęcia dotyczyły następującej tematyki: Ćwiczenia taktyczne w zakresie patrolowania pieszego w terenie zurbanizowanym jak i leśnym, pokonywanie terenu w rejonie skażonym , pokaz działania i zakres prac patrolu saperskiego. Całości dopełnił tor przeszkód oraz pyszny grill. Młodzież na długo zapisze w pamięci dzisiejsze manewry i chętnie powróci na Pasternik w przyszłości.

Grzegorz Damasiewicz